Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

środa, 8 czerwca 2016

Zielony sok - oczyszczający, odchudzający, bomba witamin!

Zielone soki mają bardzo pozytywny wpływ a nasze samopoczucie, zawierają dużo witamin i enzymów - dodają energii, nawadniają organizm. Wspomagają proces odchudzania i oczyszczania organizmu. Zielone soki są moim zdaniem ogromnie ważnym składnikiem zdrowej diety i gorąco Was zachęcam do ich picia.
W zielonych sokach może znaleźć się praktycznie każde warzywo i liście, ale dobrze jest pamiętać, żeby dodać też cytrynę. Łagodzi ona smak zieleniny i dodaje kwaśny posmak, przez co sok nie jest mdły. Żeby delikatnie osłodzić zielony sok fantastycznie sprawdzają się jabłka. Najlepsze są zawsze twarde, zielone, kwaśne jabłka.

Składniki:
  • zielony ogórek
  • cytryna
  • kawałek białej kapusty
  • kilka zielonych liści (np. jarmuż, natka pietruszki, szpinak lub inne)
  • kwaśne jabłko (opcjonalnie)