Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

środa, 18 listopada 2015

Zdrowe kanapki bez wędlin i serów!

Gdy postanawiamy zmienić dietę, jedną z pierwszych rzeczy, z których powinniśmy zrezygnować są wędliny i sery. W wielu rodzinach są to podstawowe składniki kanapek, a kanapki są jednym z głównych posiłków na śniadania i kolacje. I tu pojawia się problem, dla wielu naprawdę duży. Z czym jeść teraz kanapki?

Dla mnie na początku było to również wielkim wyzwaniem. Przede wszystkim nic mi nie smakowało... Robiłam różne wersje, dodawałam przeróżne składniki i eksperymentowałam do czasu, aż po pierwsze polubiłam kanapki z niektórymi warzywami i ich połączeniami, po drugie przyzwyczaiłam się już do innego smaku:-) Najważniejsze, że się udało i to na dłużej, bo teraz nie wyobrażam sobie wędlin z chlebem - nawet, gdy jadłam jeszcze mięso, wędliny wyrzuciłam z diety jako pierwsze.
 
Zapraszam na filmik, gdzie zobaczycie z czym teraz zajadamy chleb (ten najlepszy, nasz własny, na zakwasie:-)