Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

piątek, 8 stycznia 2016

Syrop daktylowy i herbatki ziołowe

Jeśli nie wiesz czym zdrowo posłodzić herbatę, kawę czy kakao - ten przepis i filmik są dla Ciebie. Nie piłaś / piłeś nigdy syropu daktylowego? -  koniecznie musisz to nadrobić:-) Syrop daktylowy jest słodzikiem, który poza słodkim smakiem dostarczy Ci też wielu wartości odżywczych znajdujących się w daktylach. Więcej na ten temat mówię w filmiku, pokazując dokładnie jak ten proces wygląda. Zachęcam Was również do picia herbat ziołowych. Zapraszam!
 
 
Syrop daktylowy:
 
*szklanka suszonych daktyli bez pestek
* 2 szklanki ciepłej wody
 
Daktyle moczymy w wodzie od kilku do kilkunastu godzin. Blenderem ręcznym lub kielichowym blendujemy je na gładką masę. Przechowujemy w szklanym słoiku lub butelce w lodówce (do tygodnia).