Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

czwartek, 20 kwietnia 2017

Sok wzmacniający i oczyszczający!

Jeden z najsmaczniejszych i najbardziej wartościowych soków, które możemy sobie przyrządzić:-) Mój ulubiony od pewnego czasu:-) Sok z buraków znany jest ze swoich właściwości oczyszczających, ze względu na dużą zawartość kwasu foliowego jest bardzo zalecany kobietom w ciąży. Pobudza nasz organizm, dlatego jest też doskonałym napojem przed treningiem (uważany jest za naturalny doping:-). Ze względu na wysoką zawartość antyoksydantów ma działanie przeciwnowotworowe i odmładzające. Działa antydepresyjnie i zapobiega anemii. Czy można wypić wspanialszą miksturę na początku dnia?
W połączeniu z pozostałymi składnikami tworzy niesamowitą bombę witamin i ochronę dla naszego organizmu. Cytryna i imbir sprawiają, że w smaku jest orzeźwiający, a nie mdły. 
Niestety ze względu na dużą zawartość cukru sok ten nie jest polecany cukrzykom.  Składniki: 
  • 1 burak
  • 1 zielone jabłko (kwaśne)
  • 1 cytryna
  • 2 marchewki
  • ok. 2 cm korzenia imbiru
Proporcje proponuję Wam dopasować do swoich upodobań.
Na zdrowie Kochani!