Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Genialna kapusta do obiadu!

Zapraszam Was dzisiaj do wypróbowania jednego z moich ukochanych dodatków obiadowych. To duszona kapusta, która smakuje naprawdę znakomicie. Jest super prosta do przygotowania, można ją szybko przyrządzić w czasie, gdy gotujemy kaszę czy ryż na obiad. Moje dzieci ją uwielbiają, więc naprawdę musi być pyszna:-) Pamiętajcie tylko o jednej zasadzie - kapustę dusimy 10-12 minut - nie dłużej. Jeśli przegapicie ten moment kapusta będzie niesmaczna.

Składniki:
  • pół dużej kapusty białej
  • pół szklanki wody
  • łyżka oleju lnianego lub innego, ewentualnie masło lub ghee
  • 1-2 łyżki octu jabłkowego
  • sól himalajska do smaku
Kapustę kroimy w kostkę, zalewamy wodą i gotujemy pod przykryciem. Po 10-12 minutach zdejmujemy z ognia i dodajemy tłuszcz, ocet i sól. I gotowe! Czy to nie jest fantastycznie proste?
Przy okazji jest też super zdrowe i naprawdę pyszne:-)