
---------------------------------------------------------Czosnek to antybiotyk naturalny #1 - pełen witamin, minerałów, mikroelementów i aminokwasów. Ma działanie antynowotworowe, przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, pomaga walczyć z pasożytami, poprawia elastyczność naczyń krwionośnych, wspomaga pracę układu trawiennego, hamuje rozwój bakterii, obniża ciśnienie krwi. Jest doskonałym naturalnym antybiotykiem.
Imbir jest kolejnym lekiem, jaki dała nam natura. Ma właściwości odkażające, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Wspomaga organizm w walce z infekcjami wirusowymi, bakteriami i grzybami. Przyspiesza metabolizm, pobudza krążenie, silnie rozgrzewa, dlatego jest szczególnie polecany jesienią i zimą. Imbir pomaga również w wydzielaniu śluzu, działa wysuszająco, dlatego doskonale sprawdza się przy infekcjach górnych dróg oddechowych, bólach gardła, zpalaniu oskrzeli lub płuc. Przeciwdziała nudnościom i wymiotom, poprawia również koncentrację.
---------------------------------------------------------
Te dwie lecznicze rośliny są naturalnymi lekarstwami, z których warto korzystać codziennie, by zachować zdrowie i dobre samopoczucie na wiele lat:-) Ważne i kluczowe jest tutaj regularne ich stosowanie. Pasta, którą Wam proponuję bardzo dobrze się sprawdzi, gdy nie mamy czasu ani ochoty na codzienne obieranie czosnku i imbiru, a przechowywać ją możemy 2-3 tygodnie w lodówce.
Składniki:
ü
100g czosnku (ok. 2 garści
ząbków)J
ü
100g świeżego imbiru
ü
2 łyżki oleju
ü
pół łyżeczki soli
himalajskiej
ü
łyżka octu jabłkowego
(opcjonalnie)
Obieramy czosnek, imbir myjemy, obieramy i
kroimy na małe kawałki. Do malaksera wrzucamy czosnek i imbir, miksujemy do uzyskania gładkiej
konsystencji. Na samym końcu dodajemy olej, ocet i sól i miksujemy jeszcze kilka
sekund.
Pastę przekładamy do czystego słoika i
przechowujemy w lodówce do kilku tygodni. Dodajemy do gotowanych potraw (zup, leczo) do
surówek lub do chleba w towarzystwie surowych warzywJ
Nie wszyscy lubią taką samą ilość czosnku i imbiru w tej paście - do niektórych dań lub gdy jemy ją na surowo możemy preferować by było więcej czosnku lub imbiru. W takiej sytuacji możecie zrobić dwie osobne pasty - czosnkową i imbirową i łączyć je potem w dowolnych proporcjach. Do każdej z nich dodajemy sól, ocet i olej - jeśli chcemy pastę dłużej przechowywać, ze względu na ich właściwości konserwujące.
Od jakiegoś czasu przyrządzam coś bardzo podobnego i musze przyznać, że o ile wczęsniej byłem "chorowitkiem", o tyle teraz nie byłem przeziębiony od 3 miesięcy;;D
OdpowiedzUsuńsuper:-)
UsuńJa mam autentycznie to samo :D
UsuńWygląda naprawdę świetnie, będę musiał przyrządzić w najbliższym czasie, bo jak wiadomo zaczął się sezon przeziębień.
OdpowiedzUsuńwłaśnie:-)))
UsuńChciałabym się podzielić jedną małą rzeczą a zarazem wielką.Czosnek należy obrać ,posiekać i posypać solą.Po kilku minutach nabrać ten osolony ząbek czosnku na łyżeczkę,Nalać sobie szklankę wody najlepiej niegazowaną.Czosnek połknąć w ten sposób aby nie nagryźć żadnego kawałeczka i szybko popić całą szklanką wody.Gwarantuję-całkowity brak zapachu z ust.Oczywiście nie robić tego na pusty żołądek.Wirusy nie będą się Was imać.
OdpowiedzUsuńbardzo ciekawe:-)
UsuńJestem bardzo ciekawa jak to smakuje.. Spróbuję dziś to chyba przyrządzić. Aktualnie siedzę w domu pod kocem z grypą i termometrem. Może to jakoś mnie wspomoże.. Pozdrawiam :)
OdpowiedzUsuńPowinno trochę pomóc:-)
UsuńPierwszy raz widzę taki przepis.
OdpowiedzUsuń:-)
UsuńGenialny pomysł, na pewno wypróbuje :)
OdpowiedzUsuńKolejny pomysł który będę sprawdzał, leki na mnie nie zbyt działają to może taka pasta da radę :)
OdpowiedzUsuńSuper ! Bardzo fajny specyfik , czosnek to bardzo dobre lekarstwo od dawna stosowana przeze mnie ;) Także na pewno spróbuje tego połączenia.
OdpowiedzUsuńHmmmm....kilka tygodni? Na pewno to nie zepsuje się??
OdpowiedzUsuńLubię blogi o takiej tematyce. Bardzo podobają mi się tematy które są tutaj poruszane. Jestem pod wrażeniem. Super.
OdpowiedzUsuńbardzo mi sie podoba ! rewelacja !
OdpowiedzUsuńBardzo mi sie tu podoba ciekawe informacje !
OdpowiedzUsuń