Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

piątek, 7 stycznia 2022

Domowy, regenerujący i odżywiający krem do ciała - Twoja skóra Ci podziękuje!

Domowy, puszysty krem do ciała to kosmetyk, który ja i moja rodzina stosujemy już od lat. To doskonały krem do całego ciała, lub tylko do twarzy, rąk czy stóp. Wielu osobom pomógł na pękającą skórę palców zimą. Świetnie się sprawdza do masażu. Ma działanie nawilżające, natłuszczające, odżywia i regeneruje skórę. Jest wspaniałym kosmetykiem ochronnym na zimę (mróz, wiatr, suche powietrze w domu), ale także chroni skórę latem na słońcu. 

Składniki kremu można wymieniać dzięki czemu będzie on za każdym razem trochę inny i będziemy też dostarczać skórze innych wartości. To, co w tym kremie jest najważniejsze to proporcje składników stałych i płynnych. Tego trzeba się trzymać, aby uzyskać odpowiednią konsystencję kremu. Masła stałe możemy dowolnie mieszać, dodawać w różnych proporcjach, ale ich waga łączna powinna wynosić 300g. Polecam tu wypróbowanie masła kakaowego, z którego robi się czekoladę. Będziemy wtedy pięknie pachnieć:-) Ja często wymieniam i robię na przemian masło z mango z masłem kakaowym. To, co dodaję zawsze to masło shea, które nie pachnie tak pięknie, ale ma niesamowite działanie na skórę i wspaniałą, aksamitną konsystencję. Moim ulubionym olejem płynnym jest olejek migdałowy, ale czasem stosuję też olejek z moreli, awokado czy winogron. 

Zapraszam do obejrzenia jak ten krem przygotować. Składniki:

* 100g masła shea

* 100g oleju kokosowego

* 100g masła z mango

* 100g oleju z migdałów

* 2 łyżeczki witaminy E

* olejek / zapach (15-20 kropli)

* 5-6 łyżek maranty trzcinowej


Polecam również moje kremy przeciwsłoneczne:


Moje ulubione produkty:

masło shea: https://amzn.to/3JPxL2b https://amzn.to/3G8yRnn

masło z mango: https://amzn.to/32RpSc3

Masło kakaowe: https://amzn.to/3G16LdI https://amzn.to/330Dgud https://amzn.to/3q2u5Cc

olej kokosowy: https://amzn.to/3G8znlj

olejek migdałowy: https://amzn.to/32Yva5t https://amzn.to/3zC0m6c

maranta trzcinowa: https://amzn.to/3f3rl1j https://amzn.to/3q2q3K8

olejek różany: https://amzn.to/3f28uUc

olejek cytrynowy: https://amzn.to/3JIvbLg https://amzn.to/34vZcOo