Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

czwartek, 10 kwietnia 2014

Kiełki - najlepsze źródło witamin i minerałów w okresie jesienno-zimowo-wiosennym

Na Waszą prośbę przygotowałam filmik o kiełkach. Jak je hodować, dlaczego warto je jeść, jakie wartości mają kiełki lucerny, kiełki brokułów i w ogóle wszystkie kiełki:-)
Kiełki to naturalna multiwitamina - w okresie jesienno-zimowym i zimowo-wiosennym - nieocenione źródło wielu witamin, minerałów i antyoksydantów.

Kiełki, w zależności od ich rodzaju musimy najpierw moczyć przez kilka do kilkunastu godzin w dobrej jakości wodzie. Następnie wodę odlewamy i przekładamy kiełki do słoika lub kiełkownicy. Przez kolejnych kilka dni kiełki płuczemy 2-3 razy dziennie i przechowujemy w suchym, nienasłonecznionym miejscu. 
Czas moczenia i kiełkowania kiełków znajdziecie najprawdopodobniej na opakowaniu nasion. Pamiętajcie tylko, żeby nasiona na kiełki kupować ekologiczne i przeznaczone do kiełkowania, nie do zasiania w ogrodzie.

Zapraszam też do obejrzenia filmiku, z którego dowiecie się o kiełkach więcej☼


kiełki - jak hodować?


poniżej kiełki lucerny


poniżej mieszanka kiełków lucerny, rzodkwi i brokułów


poniżej kiełki brokułów


poniżej kiełki lucerny (3-dniowe)