Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

czwartek, 3 kwietnia 2014

Śliwki w czekoladzie - zdrowe słodycze

Śliwki w czekoladzie - niesamowicie pyszne i dużo zdrowsze od tych kupowanych. Ktoś się skusi? :-))) U nas są co roku na Boże Narodzenie i uwielbiają je wszyscy, którzy jedli:-) Naprawdę warto poświęcić jeden wieczór na ich przygotowanie i zrobić od razu większą ilość - i tak szybko znikną:-)

Składniki:
  • suszone śliwki
  • marcepan (przepis na mój domowy i  zdrowy marcepan znajdziecie tutaj:-)
  • gorzka czekolada (ok. 1 tabliczka gorzkiej czekolady na 10 śliwek)
Marcepan, z mojego przepisu (tu) możecie przygotować dzień wcześniej i przechować w lodówce. Śliwki musicie namoczyć na noc w jakimś soku, herbacie, lub po prostu w ciepłej wodzie. Następnego dnia będą mięciutkie i rozpływające się w ustach:-)

Każdą śliwkę nacinamy, wkładamy do niej kulkę ulepioną z masy marcepanowej i zamykamy śliwkę palcami. Jeśli kawałek marcepana będzie wystawał, nie martwcie się, po obtoczeniu w czekoladzie nie będzie tego widać:-)

Gorzką czekoladę roztapiamy w kąpieli wodnej, a następnie obtaczamy nią śliwki. Śliwki układamy na pergaminie do zastygnięcia. Żeby ten proces przyspieszyć możecie je włożyć na pół godziny do lodówki. 

Zapraszam też do obejrzenia filmiku z przepisem: