Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

niedziela, 13 kwietnia 2014

Mleko kokosowe - domowe, zdrowe, najlepsze

Pytaliście mnie wiele razy jak przygotować domowe mleko kokosowe i dlaczego nie używać tych w puszkach. W puszkach znajduje się substancja zwana bisfenol A (BPA), która jest bardzo szkodliwa dla naszego organizmu i jeśli dbacie o swoje zdrowie nie powinniście kupować żadnych puszek. Zdrowszą opcją są już z pewnością mrożonki, więc w sytuacjach awaryjnych warto jest mieć zamrożoną porcję fasoli lub kukurydzy:-)

Mleko kokosowe możemy zrobić oczywiście z kokosa. Jest to jednak bardziej pracochłonne i czasem niebezpieczne zajęcie (☺), dlatego proponuję Wam dzisiaj najprostszy i najszybszy sposób, w którym wykorzystamy wiórki kokosowe. 

Wiórki powinny być najlepszej jakości, ekologiczne, niesłodzone i bez żadnych dodatków. Szklankę wiórków zalewamy 3-4 szklankami ciepłej wody i zostawiamy na 30-60 minut (może być dłużej). Po tym czasie, wiórki razem z wodą, w której się moczyły, przelewamy do blendera i miksujemy. Przecedzamy mleko przez sitko, gazę lub specjalny woreczek. Ponownie zalewamy wiórki 1-1.5 szklanki ciepłej wody i znów miksujemy. Będzie to już papka kokosowa, którą również należy odsączyć na sitku lub gazie. Wiórki możemy wykorzystać do ciastek, jako posypkę itp., a mleko przechowujemy do kilku dni w lodówce i używamy do pysznych, zdrowych deserów, jak np. mojego kremu czekoladowego z kaszy jaglanej (przepis tutaj).
Zachęcam Was gorąco do przygotowania takiego mleka w domu i nie kupowania gotowego. I zapraszam też do obejrzenia filmiku:


https://www.youtube.com/watch?v=F3uE5r480DE