Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

czwartek, 23 kwietnia 2015

3 dni na zielonych sokach - wiosenne oczyszczanie organizmu!

Witajcie Kochani! Wiosna zbliża się do nas - choć  trzeba przyznać małymi krokami w tym roku:-) Po raz kolejny zapraszam Was do udziału w naszym 3-dniowym oczyszczaniu wiosennym - tym razem na zielonych sokach.
Od kilku lat przeprowadzam w tym okresie roku oczyszczanie organizmu i zamierzam robić to nadal, bo samopoczucie "po" jest tego warte! Zimą nie jemy tak jak latem, ponieważ dostępność do świeżych owoców i warzyw jest ograniczona, często jemy za dużo i za ciężko, mniej się ruszamy i przez to waga też jest dla nas mało łaskawa-)))
Nie chodzi tu jednak o wagę i chudnięcie... Oczyszczania organizmu nie robi się tylko po to, by oczyścić się z toksyn (to jest naprawdę bardzo trudne i takie 3 dni na sokach w niewielkim stopniu nam pomogą, ale lepsze to niż nic:-) Ja po takich 3 dniach bez jedzenia odczuwam wielką zmianę w samopoczuciu, uczucie lekkości, przypływ energii, chęć jedzenia dużej ilość surowych warzyw i owoców, chęć jedzenia bardzo zdrowo - zwiększa to moją motywację i napędza do innego odżywiania wiosną. Po kilku latach takich zabiegów mogę spokojnie powiedzieć, że warto to zrobić, że nie jest to aż tak trudne jak wydaje się na początku i przy pierwszej próbie. Dopiero po oczyszczaniu czuję, że jestem gotowa na wiosnę:-)))
 
Zapraszam na filmik i do naszego 3-dniowego oczyszczania!
 
 
Relacja z mojego pierwszego dnia oczyszczania na zielonych sokach - ostrzeżenie przed ilością zieleniny w sokach, o moim samopoczuciu, z czego robię zielone soki, jakie możecie mieć dolegliwości:
 
 
Relacja z dnia drugiego mojego oczyszczania na zielonych sokach, jakie mogą być reakcje organizmu na detoksyfikację?:
 
 
Ostatni, trzeci dzień oczyszczania - moje samopoczucie i rady jak jeść po takim oczyszczaniu:
 
 
 Piszcie, jak Wy się czuliście w czasie Waszych oczyszczań, jakie reakcje organizmu Wam dokuczały, co Was zaskoczyło? Jestem ciekawa Waszych doświadczeń:-)