Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

czwartek, 31 lipca 2014

Świadome jedzenie

Zabiegani, żyjąc w nieustannym pośpiechu, często nie mamy czasu na zastanowienie się nad swoim życiem, a co dopiero myśleć o jedzeniu:-) Wrzucamy w siebie niepogryzione kęsy posiłków i biegniemy dalej, a nasz biedny organizm musi się z tym później męczyć:-) Źle pogryzione jedzenie nie może być prawidłowo strawione i wchłonięte, a to zaburza również procesy tracenia wagi. Jeśli więc zależy nam na zrzuceniu kilku kilogramów lub po prostu na zdrowym, świadomym jedzeniu, musimy się na chwilę zatrzymać i zastanowić:-)
Każdy kęs powinien być dokładnie pogryziony i zmieszany ze śliną,  20-50 razy, w zależności od tego co jemy. Podobno dopiero po 20 minutach wysyłany jest sygnał o najedzeniu się. W tym czasie możemy, w pośpiechu i nieświadomości, nawrzucać w siebie wiele niepotrzebnych pokarmów.
 
Zapraszam na filmik na ten temat: 
  
https://www.youtube.com/watch?v=Lj8j1XRnQ10

6 komentarzy:

 1. masz rację Sylwia, jemy w pośpiechu i traktujemy nasze żołądki jak kubły :/ a to potem mści się na nas :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczera prawda. Ale dopóki nie odczujemy na sobie skutków złego jedzenia, nie zastanawiamy się nad szkodliwości tego w jaki sposób spożywamy. Sama to doświadczyłam i nauczyłam się teraz jeść wolniej i tak też o wiele lepiej smakuje. Mniej zjadam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja niestety też w pośpiechu jadam. I niby wiem co trzeba a nie stosuję się do tego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pęd cywilizacji skutkuje niestety niezdrowym, szybkim i nieuważnym odżywaniem się.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sylwia , a ile posiłkow dziennie Ty jesz i o jakich porach ? O stałych porach jadasz czy różnie różnego dnia? Bardzo mnie temat układu posiłkow w ciągu dnia interesuje , może zrobiłabyś posta na ten temat , albo filmik.

  Bo coraz częsciej spotykam się z tematem " mit częstych posiłków" i coraz więcej osób przekonuje się do jadania góra 3 - 4 razy dziennie, nie więcej.
  Ja póki co jem 5 razy dziennie , wg. wytycznych ,ale zastanawiam się .... , może zmniejszyłąbym ilośc posiłków jednak do 4 , z tym , że wtedy musiałabym wszystko przeorganizować :/ , nie wiem czy to ruszać , czy lepiej nie .

  Tu kilka linków na temat mitu częstych posiłków:

  https://www.youtube.com/watch?v=1_xrSACIdJg

  http://www.tlustezycie.pl/2013/02/mit-czestych-posikow.html


  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za wszystkie komentarze, porady i miłe słowa- czytam je z wielką radością:-) Więc piszcie, piszcie, piszcie...:-)))

Mój blog nie jest jednak tablicą ogłoszeń, więc proszę nie wrzucać linków do swoich stron i biznesów, bo będą one usuwane. Dziękuję.