Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

czwartek, 31 lipca 2014

Świadome jedzenie

Zabiegani, żyjąc w nieustannym pośpiechu, często nie mamy czasu na zastanowienie się nad swoim życiem, a co dopiero myśleć o jedzeniu:-) Wrzucamy w siebie niepogryzione kęsy posiłków i biegniemy dalej, a nasz biedny organizm musi się z tym później męczyć:-) Źle pogryzione jedzenie nie może być prawidłowo strawione i wchłonięte, a to zaburza również procesy tracenia wagi. Jeśli więc zależy nam na zrzuceniu kilku kilogramów lub po prostu na zdrowym, świadomym jedzeniu, musimy się na chwilę zatrzymać i zastanowić:-)
Każdy kęs powinien być dokładnie pogryziony i zmieszany ze śliną,  20-50 razy, w zależności od tego co jemy. Podobno dopiero po 20 minutach wysyłany jest sygnał o najedzeniu się. W tym czasie możemy, w pośpiechu i nieświadomości, nawrzucać w siebie wiele niepotrzebnych pokarmów.
 
Zapraszam na filmik na ten temat: 
  
https://www.youtube.com/watch?v=Lj8j1XRnQ10