
Przygotowanie chlebka jaglanego zajęło mi niewiele czasu, kasza jaglana została po innym posiłku i gotowa czekała w lodówce, więc zaczęłam wymyślać i wyszło mi takie oto cudo:-)
Składniki:
- 1 szklanka płatków owsianych
- 2 szklanki ugotowanej kaszy jaglanej
- 6 łyżek stołowych siemienia lnianego
- 1 łyżeczka soli
- 1 łyżeczka suszonej papryki słodkiej
- zioła włoskie, oregano, bazylia
- 2 łyżki sosu tamari
- 5 łyżek oleju
Płatki owsiane mielimy na proszek (ja robię to blenderem, można też w młynku do kawy). Tak samo mielimy siemię lniane. Mieszany sproszkowane płatki, siemię, przyprawy, kaszę jaglaną i olej i dokładnie blendujemy na gładką masę - na zdjęciu poniżej zobaczycie jak to wygląda. Masę wykładamy na papier do pieczenia i rękoma wygładzamy. Ciasto powinno wyjść dość elastyczne i bez problemu rozsmarować się na blaszce.
Wkładamy do nagrzanego do 190 st C (375F) i pieczemy ok. 20 minut. Po wyjęciu z piekarnika kroimy chlebek na mniejsze kawałki i zostawiamy do wystygnięcia.
Bardzo ciekawy przepis, a chlebek samo zdrowie ;)
OdpowiedzUsuńczuć to zdrowie gdy się je:-)
Usuńciekawy pomysł :)
OdpowiedzUsuńdzięki:-)
UsuńCzy ta kromka jest sztywna czy raczej jak taka dosyć giętka jak placek?
OdpowiedzUsuńChyba tak pomiędzy, nie jest ani zbyt sztywna ani taka miękka jak placek - myślę, że to zależy też od grubości ciasta, czym będzie cieńsze tym twardsze.
UsuńGenialne! Na pewno zrobię. Nie mam tylko sosu tamari, czym mogę go zastąpić?
OdpowiedzUsuńSos tamari to po prostu sos sojowy (tylko podobno ten najlepszy i najzdrowszy):-)
UsuńAha, dziękuję :)
UsuńCudne :) lece do kuchni robic :)
OdpowiedzUsuńSmacznego:-)
Usuńrobię często jaglany chlebek ale wersji z płatkami nie znałam.
OdpowiedzUsuńja też nie:-)
UsuńŚwietny blog! Połowa przepisów wylądowała już u mnie w zakładkach do wypróbowania. Coś czuję, że będę tutaj częstym gościem. :)
OdpowiedzUsuńZapraszam serdecznie:-)
UsuńWitam:) jestem pod wrażeniem przepisów i pomysłowości. Zafascynowana - będę uczyć się wypiekać własne pieczywo:) Dziękuję za przekazane pomysły. Mam pytanie: czy w przepisie na chlebek jaglany można obejść się bez sosu tamari? (moja polówka ma alergię na soję)
OdpowiedzUsuńOczywiście, można się obejść, trzeba tylko dobrze ten chlebek doprawić.
Usuńbardzo smaczny! robiłam ostatnio z kaszą gryczaną niepaloną zamiast jaglanej.też dobry. uchy się trzęsły ;-)
OdpowiedzUsuńsuper:-)
UsuńChlebek jest absolutnie przepyszny! Za każdym razem dosypuję jeszcze jakiś inny, zdrowy dodatek i każdy kolejny jest coraz lepszy! Uzależniłam się od niego :) Dziękuję Ci za wszystkie genialne przepisy!!! Dzięki Tobie zaczęłam znów lubić gotowanie :)!!!!!!!!! Pozdrawiam, Aśka
OdpowiedzUsuńTen komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńCzy ciasto wyrabia Pani w Vitamiksie czy blenderem ręcznym?
OdpowiedzUsuńPozdrawiam
Magda
Witam! Chlebek okazał się strzałem w dziesiątkę .Ponieważ jesteśmy na diecie bezglutenowej , codziennie gotuję dla rodziny ryż,kaszę gryczaną czy jaglaną.Często wykorzystuję te składniki do wykonania takiego właśnie chlebka. Łączę składniki w przeróżnych proporcjach i dodaję ostre przyprawy, Chlebki wychodzą bardzo smaczne i nawet osoby które nie przepadają za kaszami ,chętnie je jedzą. Wypróbowałam już wiele przepisów podawanych przez Panią ,wszystkie bardzo smaczne.
OdpowiedzUsuńDziękuję i pozdrawiam.
Witam , czytam z zainteresowaniem i może nawet zacznę czerpać inspirację z tego bloga. Mam pytanie - jakiś pomysł na kanapki zimą? Wiadomo bowiem, że warzywa i owoce w naszym klimacie o tej porze roku pochodzą z upraw hydroponicznych i nie mają nic wspólnego ze zdrową żywnością , albo z importu i wtedy są nafaszerowane substancjami konserwującymi , przeciwgrzybowymi itd. Sklepy ze zdrową żywnością oczywiście istnieją, ale nie wszyscy mają do nich dostęp... poza tym ne zawsze mamy pewność że żywność ta jest faktycznie zdrowa. Jeśli nie chemiczne warzywa , nie sery i wędliny - to co w zamian?
OdpowiedzUsuńAż oczy uśmiechają się do tego.....
OdpowiedzUsuń