Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

środa, 9 września 2015

Koktajl na mocne kości, przeciwzapalny i odchudzający:-)


Czy wiecie jak wiele właściwości zdrowotnych mają ananasy? Często możemy usłyszeć, że sok z ananasa wspomaga utratę wagi - i to jest prawda:-) Ananasy zawierają bromelinę, grupę enzymów, które wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, odchudzające, a nawet przeciwbólowe. Ananasy polecane są osobom cierpiącym na dnę moczanową, na bóle stawów czy osteoporozę. Wszystko dzięki cudownej bromelinie:-), której najwięcej znajduje się w rdzeniu owoca. Tak, w rdzeniu, którego nie jemy i przeważnie wyrzucamy. Czas to zmienić:-)
Zapraszam Was dziś na koktajl, który zrobimy z rdzenia ananasa (można też dodać część miękkiego owocu), jagód i daktyli. Ogromna ilość witamin w jednej szklance:-)
Jagody to kolejny cud naszej ziemi. Wymieniane są często jako jedne z najzdrowszych owoców na świecie. Wspaniałe źródło przeciwutleniaczy i bomba witamin, jagody działają bardzo korzystnie na pracę naszych jelit, są polecane przy biegunkach i zaparciach, wykazują właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne.
O wspaniałych wartościach daktyli pisałam niedawno, przy okazji cukierków daktylowych, jeśli macie ochotę, zajrzyjcie tutaj.
 
Zapraszam na filmik: