Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

wtorek, 25 marca 2014

Jak usunąć pestycydy z warzyw i owoców? Mycie warzyw i owoców.

Ciągle słyszymy o ogromnej ilości pestycydów, którymi traktowane są owoce i warzywa zanim trafią do naszych domów. Tych toksycznych substancji jest na rynku coraz więcej, ciągle powstają nowe, bardziej skuteczne, a tym samym coraz bardziej niebezpieczne dla naszych organizmów. Pestycydy mają za zadanie niszczyć bakterie, grzyby, wszystko co mogłoby się zainteresować danym owocem czy warzywem:-) Żeby były piękne, równe i błyszczące muszą być pokryte jeszcze innymi, trującymi substancjami. 

Z drugiej strony  - coraz częściej podkreśla się znaczenie warzyw i owoców w naszej diecie. Bez nich nie można mówić o zdrowym odżywianiu. Warzywa i owoce powinny stanowić znaczną część diety osoby dbającej o dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. 

I jak tu pogodzić te dwa, wykluczające się, tematy?

Jeść warzywa i owoce i nie przejmować się pestycydami? Przecież i tak ilość toksyn, na jakie jesteśmy narażeni w naszym codziennym życiu, jest olbrzymia. Toksyny są w powietrzu, w wodzie, w kosmetykach, w pożywieniu - gdzie ich nie ma? :-)

Kosmetyków możemy nie używać, wodę możemy filtrować (przynajmniej częściowo:-), powietrza raczej nie zmienimy, a co z owocami i warzywami?

Myślę, że jeżeli jest choć odrobina szansy, że części z pestycydów, jakie znajdują się na warzywach i owocach, możemy się pozbyć - nie ma się nad czym zastanawiać.  

W wielu miejscach szukałam wskazówek jak pozbyć się toksyn z warzyw i owoców i znalazłam kilka rad, które natychmiast wprowadziłam w życie. Mówię o nich i pokazuję je w filmiku, który kilka miesięcy temu ukazał się na YouTube. Zapraszam Was do obejrzenia. Jeśli znacie jakieś inne, lepsze, bardziej skuteczne metody , dajcie znać:-)