Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

piątek, 12 września 2014

Zdrowe odżywianie dzieci, menu - co jedzą moje dzieci?

Pytacie się często jak jedzą moje córeczki, czy jedzą zdrowo, czy specjalnie dla nich gotuję inne obiady niż dla nas, ile jedzą itp.
 
Zdrowe odżywianie u dzieci - choć nie powinno tak być - jest moim zdaniem ogromnie trudne w dzisiejszych czasach. I to nie z powodu Mam, którym się nie chce gotować, tylko z powodu całego otaczającego nas świata zewnętrznego i braku świadomości wielu ludzi.  A do dzieci bardzo łatwo jest trafić reklamą, zapachem, pięknym opakowaniem, zabawką dorzuconą do trucizny w bułce....
 
Wiem - z Waszych maili - że wiele Mam ma też problem z rodziną - z brakiem akceptacji i porozumienia z mężem czy dziadkami. Niestety często najbliżsi, zamiast nas wspierać i motywować, podcinają skrzydła i zniechęcają.  Ile razy słyszeliście "przecież wszystkiego trzeba spróbować", "dziecko musi zjeść trochę słodyczy" "dzieci muszą pić mleko, bo to najlepsze źródło wapnia", "nie przesadzaj już z tym chlebem, przecież biały jest najsmaczniejszy".  W takich sytuacjach matki mogą czuć się bezradne, a dzieci łatwo wykorzystują brak jednomyślności w rodzinie do swoich celów.
 
I co ja mogę Wam doradzić? Próbujcie, nie poddawajcie się, wprowadzajcie małe zmiany i trzymajcie się ich, dajcie dobry przykład - dzieci to zauważą i docenią. To nie trwa kilka dni czy tygodni, to raczej lata pracy, zmian w żywieniu i świadomości, ale to praca, która się naprawdę opłaca:-) U mnie trwa ona już kilka lat i widzę, że jest coraz lepiej. Jestem przekonana, że kiedyś dzieci docenią moje starania i będą brać z nich przykład.
 
 Zapraszam do obejrzenia filmiku z menu moich dzieci i do podzielenia się swoimi doświadczeniami w komentarzach.
 
https://www.youtube.com/watch?v=Cmn_6ubG_yw