Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

poniedziałek, 15 września 2014

Sos jagodowy

 Co powiecie na słoiczek pysznych, zdrowych jagód czekających w piwnicy na zimę? Przygotowanie takiego sosu zajmuje nie dłużej niż godzinę, a w mroźnych tygodniach zimowych będziecie sobie dziękować za ten rarytas:-) To podobno doskonały, naturalny środek przeciwbiegunkowy. Sos jagodowy ma też wiele innych, cennych właściwości - pomaga nie tylko przy biegunkach i innych dolegliwościach żołądkowych, ale także przy przeziębieniach, złym samopoczuciu, wspaniale wzmacnia naszą odporność w okresie zimowym. Warto Kochani, warto! :-)
Pamiętajcie jednak, żeby do sosu nie dodawać cukru. Jeśli będzie taka potrzeba, proponuję dosłodzenie sosu tuż przed podaniem sosem daktylowym lub klonowym.Składniki na 8-9 słoiczków po 200ml:

- 2 kg jagód lub borówek amerykańskich

Jeśli chcecie dokładnie zobaczyć jak przygotowuję ten sos, zapraszam do obejrzenia filmiku:Zajrzyjcie też koniecznie do przepisu na zakwas z buraków, czas się za niego zabrać:
http://www.kierunekzdrowie.com/2013/09/zakwas-z-czerwonych-burakow.html
I jeszcze jeden ważny przepis na kiełki:
http://www.kierunekzdrowie.com/2014/04/kieki-najlepsze-zrodo-witamin-i.html