Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

wtorek, 10 lutego 2015

Zimowy koktajl czekoladowo-jagodowy!

Zapraszam Was dziś na pyszny, zdrowy, energetyzujący i odmładzający koktajl:-) Nie żartuję - ten koktajl ma jeszcze więcej zalet☼ O tym, jakie samopoczucie ma się po wypiciu szklanki tego czekoladowo - jagodowego cuda zimą - musicie przekonać się sami.  Tego się po prostu nie da opisać:-) Pamiętajcie, że mrożone jagody tracą niewiele wartości przy mrożeniu, więc spokojnie możemy je dodawać do deserów czy koktajli poza sezonem.
Ten wyjątkowo pyszny napój możemy potraktować jako pierwsze lub drugie śniadanie, albo nawet lekką kolację. W tym wypadku pamiętajcie jednak, żeby nie pić koktajlu po ciężkim posiłku, a raczej na pusty żołądek (lub 2-3 godziny po jedzeniu). Koktajl ten jest też świetnym pomysłem na rozpoczęcie Walentynek, które już za kilka dni♥♥♥ Co powiecie na takie śniadanie do łóżka? :-)
 
Składniki:
  • 1 szklanka mrożonych jagód
  • 2 banany
  • 4 daktyle
  • pół awokado (lub łyżka świeżo zmielonego siemienia lnianego)
  • 1 łyżka kakao lub karobu
  • 1-2 szklanki wody
Wszystkie składniki miksujemy razem w kielichu blendera, nalewamy do kieliszków lub szklanek i delektujemy się najpyszniejszym koktajlem zimowym:-)
 
Kto ma ochotę na filmik, zapraszam: