Dynia reguluje pracę jelit, działa oczyszczająco i moczopędnie, pomaga przy zaparciach, wspomaga procesy odchudzania. Korzystajcie z sezonu na te pyszne owoce!
Zobacz jak przyrządzić moje 3 ulubione przepisy z dyni:-)
- niewielka dynia makaronowa
- 2-3 szklanki szpinaku
- 1-2 ząbki czosnku
- sól, pieprz, ulubione przyprawy
- opcjonalnie suszone pomidory
Dynia piżmowa
- dynia piżmowa
- 2 papryki
- cebula
- szczypiorek (dwa pęczki)
- 2 łyżki oleju (kokosowy lub z awokado)
Przyprawy:
- suszona papryka
- kolendra
- kumin
- czosnek
- kurkuma
- sól
- pieprz
- 1-2 ząbki czosnku
- 3 cm świeżego imbiru
Na moim blogu znajdziesz również inne, fantastyczne przepisy z dynią w roli głównej.
Pyszne desery znajdziesz tutaj.
Babeczki dyniowe są tutaj.
Świetne inspiracje. Dynia ostatnio często gości u mnie na stole.
OdpowiedzUsuńwww.konopiafarmacja.pl
OdpowiedzUsuńUwielbiam dynię zarówno na słodko w postaci dżemu czy dodatku do ciast jak i na słono. Zupa dyniowa idealna na jesień.
OdpowiedzUsuńUwielbiam wszystkie potrawy z dyni ;) W ostatnim czasie bardzo zasmakował mi krem z dyni z pulpecikami ;) Wspaniale smakuje , polecam zrobić. Pozdrawiam serdecznie.
OdpowiedzUsuńDynia żołędziowa najbardziej przypadła mi do gustu, zasmakowała mi dynia w takim wydaniu. Przeważnie za nią nie przepadałam, sądziłam że jest niezbyt dobra. Teraz wiem że wszystko to jednak kwestia przygotowania bo może być smaczna! :)
OdpowiedzUsuńTakie dania z dyni to ja rozumiem, mało kto myśli o jej przygotowaniu a przecież jest taka smaczna. Świetne przepisy, na pewno zagoszczą u mnie na dłużej.
OdpowiedzUsuńZaskoczyłaś mnie tym wpisem. Nie sądziłam że z dyni można zrobić aż tyle ciekawych dań, zawsze byłam przekonana że to jedynie dobry dodatek do reszty. Jestem pozytywnie zaskoczona, zostaje mi nauczyć się przygotowywania tych dań :*
OdpowiedzUsuńŚwietne propozycje, uwielbiam dania z dyni a jesień jest idealna na takie potrawy:) Ostatnio robiłam krem z dyni z imbirem, wyszedł naprawdę świetny.
OdpowiedzUsuńPomysły warte uwagi. Z chęcią przygotuję
OdpowiedzUsuńInteresujące pomysły!
OdpowiedzUsuńŚwietne przepisy, bardzo lubię dynowie przepisy oraz placki dyniowe, na hallowen coraz częściej ludzie pieką różne takie dyniowe placki. Z imbirem bardzo smaczna jest dynia.
OdpowiedzUsuńZgadzam się z tym całkowicie :)
UsuńZdrowie odżywianie to pierwszy krok do...bycia zdrowym :) Tym bardziej wykorzystywanie sezonowych warzyw. Jesienią jest to szczególnie ważne, a dynia posiada bardzo wiele cennych witamin.
OdpowiedzUsuńSuper, bardzo fajne przepisy. Ja bardzo ostatnio polubiłam takie dyniowe przepisy na prawdę fajne są i smaczne jak się dobrze zrobi i odpowiednio doprawi.
OdpowiedzUsuńPrzepisy ciekawe i co najważniejsze łatwe w przygotowaniu.
OdpowiedzUsuńUwielbiam Dynię, bardzo często jesienią są u mnie przyrządzane dania z niej i bardzo szybko znikają :) Na pewno przetestuję Twoje przepisy , zapowiadają się naprawdę dobrze, pozdrawiam.
OdpowiedzUsuńZupy z dni są bardzo smaczne i odżywcze :) Blog pełen świetnych przepisów. Pozdrowienia
OdpowiedzUsuńRewelacja! Masz do tego naprawdę duży talent :D
OdpowiedzUsuńUwielbiam dynię zarówno na słodko w postaci dżemu czy dodatku do ciast jak i na słono. Jedyne warzywo które można tak wszechstronnie wykorzystać. No chyba że to owoc, to żyję w błędzie :D
OdpowiedzUsuńZupa krem z dyni, to mój ulubiony krem, wypróbujcie koniecznie z dodatkiem chilli, wyjątkowe danie!
OdpowiedzUsuńUwielbiam takie kremy z warzyw, czasami lubię do nich dodać taki zdrowy olej np lniany lub słonecznikowy, który kupuję tutaj: https://olejarnia-gaja.pl/ naprawdę świetnie to się ze sobą komponuje i jest bardzo smaczne:) Pozdrawiam serdecznie!
OdpowiedzUsuńBardzo lubię kremowe zupy
OdpowiedzUsuńJa również je uwielbiam :)
Usuń