Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

wtorek, 20 sierpnia 2013

Koktajl jagodowo - szpinakowy z ananasem

Bardzo zdrowy, zielony koktajl - mnóstwo witamin i energii w jednej szklaneczce! Czy życie nie jest piękne? ☼ :-)
Szpinaku prawie nie czuć, więc koktajl chętnie piją też dzieci (na przykład moje:-) Jeśli jeszcze nie próbowaliście połączenia jagody - ananas - musicie koniecznie to nadrobić. Koktajl jest naprawdę pyszny! Warto zaopatrzyć się tylko w soczysty i świeży ananas - jagody mogą być świeże lub mrożone.
 
Składniki:
  • pół szklanki jagód (lub borówek amerykańskich)
  • 1/4 soczystego ananasa
  • 2 garści świeżego szpinaku
  • pół szklanki mleka roślinnego i pół szklanki dobrej wody (jeśli nie macie roślinnego mleka może być też szklanka wody)
Gdy już mamy wszystko umyte i przygotowane, miksujemy nasze smakołyki i pijemy jak najszybciej!
 
Koktajle pijcie zawsze przez słomkę i powoli! (Picie soków i koktajli jest super zdrowe dla naszego organizmu, ale ze względu na dużą ilość cukrów, nie jest aż tak korzystne dla zębów, dlatego też zaleca się, żeby soki czy koktajle nie osadzały się na zębach.)
 
Dużo zdrówka Kochani
  
I filmik:-)