Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

wtorek, 10 września 2013

Super zdrowy koktajl jagodowy!

Pyszny, lekko czekoladowy  i obłędnie zdrowy koktajl jagodowy:-)
Jagód zachwalać nie trzeba, bo prawie każdy wie, że są nieziemsko zdrowe (albo właśnie ziemsko:-) Są jednymi z najlepszych owoców wspomagających diety odchudzające i oczyszczające, wpływają korzystnie na pracę serca i mózgu, podnoszą odporność organizmu.
---------------------------------------------------------------------------------
Jagody są silnym antyutleniaczem, dzięki czemu obniżają poziom złego cholesterolu, a podnoszą poziom dobrego. Zawierają duże ilości żelaza i miedzi (dzięki czemu zapobiegają anemii).
Jagody mają właściwości przeciwnowotworowe, przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, odkażające, przeciwpasożytnicze, uspokajające i wiele innych. Zawierają witaminy: C, A, E, D, B1, B2, PP, a także  kwas foliowy, żelazo, wapń, cynk, selen, miedź i mangan.
---------------------------------------------------------------------------------
Nie ma się więc nad czym zastanawiać, trzeba je regularnie jeść lub pić i koniec:-)
 
Składniki:
  • szklanka jagód lub borówek amerykańskich (świeżych lub mrożonych)
  • szklanka mleka migdałowego (lub wody)
  • 2-3 daktyle
  • 1-2 łyżki niesłodzonego kakao


Wszystkie składniki miksujemy i pijemy zaraz po przygotowaniu☼


 
I filmik:-)