Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

piątek, 27 czerwca 2014

Zdrowe odżywianie dzieci

Dostaję od Was ogromną liczbę maili z pytaniami jak odżywiają się moje dzieci, z prośbami o rady jak je zachęcić, żeby jadły zdrowo, z pytaniami o przepisy... 
Seria filmików na moim kanale na YT powstała w odpowiedzi na Wasze pytania. Co miesiąc będę wrzucać nowy filmik poruszający kwestię zdrowego odżywiania dzieci. 

Dbanie o to, by dzieci jadły naprawdę zdrowo jest w naszych czasach ogromnie trudne. Czasem bywa nawet niemożliwe. Nie zawsze mamy nad tym kontrolę, nie zawsze zależy to od nas, ale jeśli my, rodzice, nie spróbujemy tego przynajmniej ograniczyć, robimy swoim dzieciom wielką krzywdę. Tak przynajmniej myślę ja, mama dwóch ślicznych, zdrowych dziewczynek.
Gdybyśmy mieszkali na bezludnej wyspie, moje dzieci jadłyby tylko to, co rośnie na drzewach i w ziemi. Niestety mieszkamy w ogromnej, nowoczesnej "cywilizacyjnej dżungli", gdzie bardziej niż zdrowie liczy się biznes i kasa, nikogo nie obchodzi zdrowie i życie nasze czy naszych dzieci. Jeśli my, rodzice, nie zadbamy o to, by pokazać naszym dzieciom, że można jeść zdrowo, z pewnością nikt inny tego nie zrobi:-)

Zapraszam na pierwsze dwa filmy: