Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

sobota, 26 października 2013

Jak schudnąć - krok II

Po co się zdrowo odżywiać?
Niektórzy twierdzą, że można jeść wszystko, tylko w małych ilościach. Nie zgadzam się z tym absolutnie i w żadnym wypadku:-) Wszystko - to znaczy również biały cukier, białą mąkę, biały ryż, pieczywo drożdżowe, mleko - a wiadomo już, że są to trucizny. Nawet w małych ilościach robią nam szkodę, zaburzają procesy trawienne i wchłanianie innych, wartościowych pierwiastków. Gdy słyszę stwierdzenie, że można jeść wszystko, zapala mi się czerwona lampka i nie dyskutuję dłużej, bo po co?:-)
 
Najlepszym "skutkiem ubocznym" zdrowego odżywiania jest oczywiście schudnięcie, ale zdrowe odżywianie to przecież o wiele więcej. Zwiększenie odporności organizmu na różne choróbska, poprawa jakości skóry, włosów, paznokci, jaśniejsze białka w oczach, większa chęć do życia, więcej energii, mniej zmęczenia, lepszy sen i lepszy humor:-)- to tylko niektóre korzyści, lista jest bardzo długa.

Wydaje mi się, że na początku najlepiej jest zacząć od rzeczy, które przychodzą nam najłatwiej. Kilka małych zmian może mieć już spore znaczenie dla naszego organizmu.
 
Od czegoś trzeba zacząć:-) To są zmiany, które dla mnie były najłatwiejsze:

- picie wody - brałam rano 1.5-litrową butelkę wody i cały dzień ją nosiłam, popijając co jakiś czas,
- rano, po przebudzeniu wypicie pierwszej szklanki wody, a za 15-20 minut soku z warzyw (my pijemy jabłko-marchew-burak + to co akurat mamy czyli seler naciowy, pietruszka, zielenina) - po soku dopiero śniadanie - przynajmniej 20 minut później,
- ograniczenie białego pieczywa
- ograniczenie jedzenia wieczorem - najlepiej pić wodę:-)
- jedzenie codziennie przynajmniej jednej sałatki

Picie wody i soków - to chyba najłatwiejsze na początek -wspomaga oczyszczanie organizmu, a poza tym wypełnia nam żołądek i nie chce się wtedy tak bardzo jeść. Dobrze jest pić wodę ok. pół godziny przed posiłkiem i nie popijać w czasie jedzenia.

Najtrudniej jest chyba zrezygnować ze słodyczy i białej mąki, ale uwierzcie mi na słowo - gdy zaczniecie jeść NAPRAWDĘ zdrowo, nie będziecie mieli już ochoty na niezdrowe słodycze i białe wypieki. Tak po prostu jest, trzeba tylko przetrwać pierwsze tygodnie czy miesiące, a potem słuchać tego, co mówi nasz własny, mądry organizm:-)

Pierwsza część Jak schudnąć? - krok I

Tych, którzy mają czas i cierpliwość, zapraszam do obejrzenia moich filmów, w których opowiadam, jak to właśnie ze mną było:-)


 
 
 
Powodzenia☼