Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

niedziela, 6 października 2013

Sałatka paprykowa z rukolą i orzechami nerkowca

Pyszna, zdrowa i kolorowa sałatka z paprykami i orzechami nerkowca to świetny pomysł na jesienny lunch lub lekką kolację i sposób na dostarczenie swojemu organizmowi naturalnej witaminy C.
 
----------------------------------------------------------------------------------------------
Papryki powinno się jeść we wszystkich kolorach, bo każdy kolor ma przewagę innych witamin i minerałów. Papryka czerwona jest cennym źródłem witaminy C i beta-karotenu , już 100 g papryki zaspokaja ok. 70% dziennego zapotrzebowania człowieka na beta-karoten.
Papryka zielona zawiera duże ilości kwasu foliowego i - podobnie jak pomidory - jest także dobrym źródłem witamy E.
Papryka żółta i pomarańczowa zawierają witaminę E, są też źródłem luteiny, która dba o nasz dobry wzrok.
Papryki są bogate w potas, wapń, żelazo, magnez i fosfor. Mają działanie bakteriobójcze, przeciwzapalne, wspomagają odporność organizmu, zawierają najwięcej witaminy C spośród wszystkich warzyw (szczególnie czerwona), kilkakrotnie więcej niż cytryna:-)
Papryka jest też jednym z niewielu warzyw, które również w formie konserwowej, zachowuje większość swoich wartości odżywczych.
----------------------------------------------------------------------------------------------
  • rukola
Sos:
Smacznego:-) 
 
Dla zainteresowanych filmik:-)