
---------------------------------------------------------------------
Kasza jaglana jest źródłem witamin z grupy B, witaminy E, wapnia, żelaza, magnezu, potasu, fosforu, a także krzemu. Większość ludzi ma niestety niedobór tego pierwiastka. Krzem rzadko występuje w pokarmach, a jest nam potrzebny, by mieć mocne i zdrowe paznokcie, włosy, skórę. Zapobiega również odwapnianiu kości.
Kasza jaglana jest bezglutenowa, więc osoby uczulone na gluten mogą ją bez obaw zajadać:-) Jest też jedyną kaszą zasadową. Powinniśmy spożywać jak najwięcej zasadowych produktów, bo choroby, w tym nowotwory, rozwijają się w środowisku zakwaszonym.
Kasza jaglana wzmacnia odporność organizmu, jest pożywna i lekkostrawna.
--------------------------------------------------------------------
Składniki:
- 3/4 szkl. kaszy jaglanej
- 2 garści porwanego jarmużu
- kilkanaście czarnych oliwek
- 2 garści pokrojonego brokuła
- 2 średnia cukinia
- kawałek czerwonej cebuli
- oliwa z oliwek, sos sojowy tamari, zioła, kolendra, kurkuma, papryka słodka
Kaszę jaglaną dokładnie płuczemy i gotujemy w proporcji 1:2. Warzywa kroimy na drobne kawałki, mieszamy z gorącą lub zimną już kaszą (jak wolicie:-). Doprawiamy do smaku oliwą z oliwek, sosem tamari i ziołami.
Smacznego☼ i duuużo zdrówka♥
Filmik jeśli chcecie obejrzeć:
Grunt to zdrowie. Bardzo lubię Twoje przepisy. Chętnie zjadłabym nawet teraz taka sałatkę, ale jutro z przyjemnością ją zrobię:)
OdpowiedzUsuńcieszę się Krysiu, dziękuję:-)
Usuńsmacznie i zdrowo:)
OdpowiedzUsuńnie wiedziałam, żre można jeść surowego brokuła i cukinię. Chyba delikatnie je podgotuje, alb chociaż sparzę :))
OdpowiedzUsuńmożna, ale możesz też sparzyć - kiedyś tak właśnie robiłam:-)
Usuńja tak myślę ze Ty musisz się czuć bardzo dobrze :)
OdpowiedzUsuńhaha, to prawda, dobrze się czuję:-)
UsuńBardzo fajna sałateczka, kaszę uwielbiam więc zjadłabym chętnie, do tego cukinia którą uwielbiam :-)
OdpowiedzUsuńWspaniały blog, gratuluję:).
OdpowiedzUsuńA co myślisz o potrzebie moczenia lub prażenia kaszy jaglanej przed gotowaniem ze względu na kwas fitynowy. Zauważyłam, że Pitchford w swoich przepisach z kaszą jaglaną dopisuje w nawiasie - namoczonej, więc chyba coś w tym jest. W innym miejscu pisze, że kwas fitynowy zawierają zboża i rośliny strączkowe, więc należy je moczyć. Myślisz, że kasze go nie mają?