Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

piątek, 28 lutego 2014

Domowa nutella - pyszna i zdrowa:-)

Nigdy nie kupowałam kremów czekoladowych do chleba, a moje dzieci nigdy nie jadły chleba z nutellą. Sam pomysł takiego komponowania składników jakoś mi nie odpowiadał :-) Nutella, którą Wam dziś proponuję to zupełnie inna bajka:-) Nadal jednak nie polecam Wam jej do chleba, ale jako pyszny, zdrowy deser.

Składniki:
  • 15 daktyli (ok. 100g)
  • 1/4 szkl. orzechów laskowych (50g)
  • 1-1.5 łyżki kakao (lub karob)
  • 25 ml mleka roślinnego
Daktyle musimy najpierw namoczyć w ciepłej wodzie (kilkanaście minut). Gdy są już miękkie, odlewamy wodę, dodajemy mleko, kakao i miksujemy na gładką masę. 
Orzechy możemy krótko podprażyć na suchej patelni - ale ja tego nie robię:-) Następnie je drobno siekamy i mieszamy z kremem daktylowym.
Jeśli chcecie, żeby nutella była kremowa, bez orzechowych kawałeczków, orzechy możecie zmielić razem z masą daktylową (wtedy najlepiej je też wcześniej namoczyć) lub zmiksować na proszek w młynku do kawy i potem dodać do masy daktylowej.

Słodkiego dnia Kochani!