Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

poniedziałek, 5 maja 2014

Wegetarianizm / weganizm - mój 1-wszy rok:-)

Przejście na wegetarianizm lub weganizm jest bardzo poważną decyzją w życiu każdego człowieka, często wielką zmianą w sposobie odżywiania. Decyzja o podjęciu takiego kroku powinna być - moim zdaniem - dobrze przemyślana i odpowiedzialna.
Nie powinno się jej podejmować bez przygotowania - zarówno psychicznego jak i żywieniowego. Warto wiedzieć jak zdrowo się odżywiać, by móc w pełni wykorzystać dobrodziejstwo i możliwości poprawy zdrowia dzięki podjęciu tej ważnej decyzji.
Poniżej możecie wejść na filmik z moimi przemyśleniami na ten temat, na moim blogu znajdziecie też sporo przepisów, które - nie tylko są wegetariańskie - ale również bardzo zdrowe. Zachęcam Was też do odwiedzenia stron, do których linki wrzuciłam poniżej - możecie się z nich wiele dowiedzieć, nawet jeśli nie jesteście gotowi na odrzucenie mięsa - warto tę wiedzę mieć:-)
 
 
https://www.youtube.com/watch?v=UYliMs32jzY&list=UUKno3LMkrQLdbXgIU7cKo1A
 
 
Zachęcam Was do zgłębienia tematu i polecam kilka stron i filmików do obejrzenia:
 
 
Film "Ziemianie", który każdy powinien zobaczyć:
 
 
Wspaniałe polskie strony wegańskie:
 
 
 
 
 

I filmiki po angielsku: