Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

sobota, 18 stycznia 2014

Zupa - krem z pora

Zupy - krem to zdecydowanie moje ulubione zupy. Można do nich wrzucić co się chce, zmiksować, dobrze doprawić i w 20 minut mamy wspaniałą, pyszną zupkę:-) To takich należy krem z pora. Jest to bardzo delikatna w smaku zupka, a por jest mało wyczuwalny. Serdecznie Wam polecam na zimowe popołudnia:-)

Składniki:
  • 1 por (cały)
  • 2-3 ziemniaki
  • 1 cebula
  • sól, pieprz
Ziemniaki, por i cebulę kroimy w małe kawałki (wcześniej dokładnie myjemy i obieramy ziemniaki). Wrzucamy warzywa na wrzątek (ilość wody w zależności od gęstości zupy jaką chcemy uzyskać - zagotujcie najpierw niewielką ilość wody, bo jeśli zupa będzie za gęsta, zawsze możecie dolać więcej - odwrotnie się nie da:-)
Warzywa gotujemy do miękkości 10-15 minut, miksujemy blenderem na gładką masę i doprawiamy do smaku solą i pieprzem. 
Smacznego☼