Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

środa, 22 maja 2013

Hummus Wraps

Szybka i bardzo zdrowa przystawka. Dodałam pastę hummus, która mi została z poprzedniego dnia, ale można użyć każdą inną, zdrową pastę fasolową lub warzywną. Zawsze robię większą ilość past, żeby móc je następnego dnia jakoś inaczej wykorzystać.
Tu użyłam liści z czerwonej kapusty, ale robię to również z kapusty białej, z jarmuża i z innych rodzajów dużych liści. Do tego podaję zupę krem lub miskę warzywnej sałatki i mamy super zdrowy i lekki obiadek:-)
 
Składniki:
  • kilka łyżek pasty hummus (mój przepis tutaj) lub innej pasty
  • kilka liści czerwonej kapusty (jeśli są twarde, odcinamy kawałek zgrubienia - nerwu -  jak przy gołąbkach)
  • warzywa pocięte w paski (pomidory, papryka, ogórek kiszony, biała rzodkiew - wszystko co świeże i zdrowe:-)
  • garść kiełków
  • sól, pieprz, różne zioła
Każdy liść smarujemy hummusem, a następnie układamy kilka paseczków warzyw. Zawijamy i wbijamy wykałaczkę, żeby rolka nam się nie rozpadła (w przypadku miękkich liści nie potrzeba).
Rolki możemy po wierzchu skropić lekko oliwą z oliwek i sokiem z cytryny, ale nie jest to konieczne.