Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

wtorek, 12 marca 2013

Pyszne domowe sezamki

 Zrobienie sezamków w domu jest tak proste, że już chyba nigdy nie kupię ich w sklepie:-) Wszystko co potrzebujemy to szklanka sezamu i kilka łyżek syropu klonowego (można zastąpić miodem).

Moje sezamki są zrobione z białego sezamu, nie próbowałam jeszcze na prażonym (następnym razem:-) Są pyszne, zdrowe i wiem, że nie mają w sobie nic poza tym co wymieniłam. Robi się je również błyskawicznie, a znikają w podobnym tempie:-)

W miseczce mieszamy sezam z syropem klonowym i wykładamy otrzymaną masę na blaszkę. Równomiernie smarujemy nożem na grubość jaką lubimy - nóż najlepiej jest moczyć w wodzie, bo inaczej trudno się smaruje.
Gdy masa jest już ładnie rozprowadzona, wycinamy nasze sezamki i wkladamy do nagrzanego do 180 stopni Celsjusza piekarnika, pieczemy ok. 10 minut. Zostawiamy do wyschnięcia w otwartym piekarniku.

Potem rzucamy się do jedzenia, tylko szybko, żeby starczyło:-)