Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

środa, 13 marca 2013

Sok burakowo - jabłkowy i oczyszczanie:-)

Bardzo zdrowy sok - burak i jabłko w proporcji 1:4.
 
Właśnie skończyłam pierwsze oczyszczanie wątroby według Tombaka (o jego książce pisałam TU). Polega ono na piciu przez 3 dni tego właśnie soku - tylko tego soku - nie można nic jeść w tym czasie (w przypadku wielkiego głodu można zjeść tylko pieczone jabłko z miodem - ja nie jadłam nic).
 
Trzeciego dnia wieczorem pije się olej i sok cytrynowy - a po kilku godzinach zaczyna się oczyszczać wątroba. To tak w skrócie, bo trzeba zrobić jeszcze kilka rzeczy, które są w książce dokładnie opisane.
 
Piłam więc ten sok - na początku z wielką chęcią, bo jest pyszny! Po trzech dniach jednak mam go trochę dosyć:-) Za 3-4 tygodnie muszę oczyszczanie powtórzyć. Najgorsze było jednak picie oleju....
 
Nawet bez oczyszczania taki sok dobrze jest od czasu do czasu wypić - jest naprawdę pyszny. Najlepiej użyć do niego smacznych, soczystych jabłek.
 
A na zdjęciu moja ukochana "pomocnica" - zawsze włazi mi w obiektyw - moja koteczka o pysznym imieniu Cookie:-)