Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

środa, 13 lutego 2013

Czekoladowe truskawki

Prosty, szybki, łatwy i pyszny przepis - cóż więcej można chcieć? :-)

Truskawki w gorzkiej czekoladzie, które można przyrządzić w kilkanaście minut (np. na Walentynki dla ukochanego:-) i nie mieć później wyrzutów sumienia. Witamina C i magnez w nalepszej postaci.


Potrzebujemy:
  • kilkanaście umytych truskawek (z ogonkami)
  • 2 gorzkie czekolady
Czekoladę siekamy na drobne kawałki. (Ja schłodzoną i połamaną w kostkę wrzucam do blendera na kilka sekund, na najwyższe obroty.)
Mniej więcej 1/4 z posiekanej czekolady odkładamy na bok, a pozostałą część roztapiamy na parze, cały czas mieszając. Gdy się rozpuści, zdejmujemy z ognia i dokładamy pozostałą część dobrze wszystko mieszając.

W tak przygotowanej miksturze zanurzamy do połowy truskawki i kładziemy na kratce lub papierze pergaminowym. Czekamy aż czekolada zastygnie, lub wkładamy na kilka minut do lodówki - i gotowe:-)