Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

sobota, 16 lutego 2013

Kakao migdałowe

Bardzo prosty sposób na wykorzystanie mleka migdałowego. Dodatek kakao poprawia jego smak, a także dostarcza  nam między innymi magnez, cynk, żelazo, wapń i fosfor.
 
Prowadzono badania, które wykazały, że dobrej jakości, prawdziwe, czarne kakao, poprawia pracę mózgu i zapobiega jego starzeniu się, dlatego jest szczególnie polecane dla osób starszych i uczących się. Kakao wpływa też korzystnie na poprawę humoru, działa antydepresyjnie.
 
Polecam więc częste picie kakao z mlekiem migdałowym, a także w koktajlach owocowych oraz podjadanie - od czasu do czasu:-) - czarnej czekolady!

 
Co potrzebujemy? Szklankę mleka migdałowego, 2 daktyle i łyżeczkę kakao.
 
Wszystko miksujemy w blenderze i rozkoszujemy się smakiem zdrowego, pełnego wartości napoju.