Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

środa, 27 lutego 2013

Sushi z pastą avokado-sezam

Mała, szybka i oczywiście zdrowa przekąska:-) Przygotowanie tradycyjnego sushi z ryżem zajmuje dość dużo czasu. W tej wersji najwyżej 10 minut!
 
Żeby przygotować pastę potrzebujemy avokado i pastę sezamową tahini. Miksujemy je razem w blenderze i doprawiamy do smaku solą, pieprzem, cytryną, ziołami - tak, żeby nam smakowało i było dość dobrze, wyraziście przyprawione.
 
Smarujemy pastą liść nori i układamy na nim pokrojone warzywa. Warzyw musi być dość dużo, żeby rolki nie były za cienkie.
 
Ja użyłam w tej wersji sushi pokrojoną w paseczki marchewkę, paprykę, sałatę rzymską i kiełki - bo akurat to miałam. Można użyć wszystkiego co przyjdzie nam do głowy - cukini, ogórka, rzodkwi, kapusty itp.
 
Jest to dobry i szybki dodatek do sałat lub zup kremowych. Całkowicie surowe, wegańskie danie.
 
Trzeba je też zjeść jak najszybciej po przygotowaniu, bo inaczej nori będzie zbyt gumiaste.