Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

wtorek, 19 lutego 2013

Książka Paula Pitchford'a "Odżywianie dla zdrowia"

Książka Paula Pitchford'a  "Odżywianie dla zdrowia" to książka, którą kupiłam po przeczytaniu opinii wielu czytelników w Stanach i w Polsce. Znalazłam bardzo dużo pozytywnych recenzji, również w środowisku lekarskim. Tytuł oryginału to "Healing with Whole Foods: Asian Traditions and Modern Nutrition".
 
Nie jest to książka na niedzielne popołudnie, o nie:-) To raczej wielki podręcznik, do którego warto ciągle powracać. Książka ta w wydaniu polskim ma ponad 700 stron i jest dość duża.
 
Autor, poza bardzo obszernym opisem podstaw zdrowego odżywiania, opisem wszystkich grup produktów żywnościowych,  postów i oczyszczania, nadmiaru i niedoborów w organiźmie, chorób i ich leczenia za pomocą diety, łączy wiedzę medycyny zachodniej z medycyną wschodu. W bardzo interesujący sposób przedstawia termiczną naturę pokarmów, które z nich są rozgrzewające, a które ochładzające, kiedy i jak je spożywać.
 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Książka dostarcza cennych informacji na temat leczenia poprzez zastosowanie diety odpowiadającej konstytucji danej osoby. Autor opisuje w niej właściwości lecznicze różnorodnych pokarmów, w tym również mięsa, ale szczególnie poleca dietę roślinną, złożoną z produktów naturalnych. Zachęcam do przeczytania tej unikalnej pozycji. Dowiemy się z niej, co należy jeść, aby cieszyć się zdrowiem." Bożena Żak-Cyran, dietetyczka i dietoterapeutka
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Książka ta należy do kategorii tych, które mieć po prostu trzeba i już:-) Bardzo gorąco ją polecam.