Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

wtorek, 19 lutego 2013

Książka Paula Pitchford'a "Odżywianie dla zdrowia"

Książka Paula Pitchford'a  "Odżywianie dla zdrowia" to książka, którą kupiłam po przeczytaniu opinii wielu czytelników w Stanach i w Polsce. Znalazłam bardzo dużo pozytywnych recenzji, również w środowisku lekarskim. Tytuł oryginału to "Healing with Whole Foods: Asian Traditions and Modern Nutrition".
 
Nie jest to książka na niedzielne popołudnie, o nie:-) To raczej wielki podręcznik, do którego warto ciągle powracać. Książka ta w wydaniu polskim ma ponad 700 stron i jest dość duża.
 
Autor, poza bardzo obszernym opisem podstaw zdrowego odżywiania, opisem wszystkich grup produktów żywnościowych,  postów i oczyszczania, nadmiaru i niedoborów w organiźmie, chorób i ich leczenia za pomocą diety, łączy wiedzę medycyny zachodniej z medycyną wschodu. W bardzo interesujący sposób przedstawia termiczną naturę pokarmów, które z nich są rozgrzewające, a które ochładzające, kiedy i jak je spożywać.
 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Książka dostarcza cennych informacji na temat leczenia poprzez zastosowanie diety odpowiadającej konstytucji danej osoby. Autor opisuje w niej właściwości lecznicze różnorodnych pokarmów, w tym również mięsa, ale szczególnie poleca dietę roślinną, złożoną z produktów naturalnych. Zachęcam do przeczytania tej unikalnej pozycji. Dowiemy się z niej, co należy jeść, aby cieszyć się zdrowiem." Bożena Żak-Cyran, dietetyczka i dietoterapeutka
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Książka ta należy do kategorii tych, które mieć po prostu trzeba i już:-) Bardzo gorąco ją polecam.
 
 
 

7 komentarzy:

 1. Chętnie ją zakupię. Będzie na mojej liście : do kupienie w najbliższym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie kupiłam ostatnio tę książkę. Jest faktycznie warta polecenia. Pani Sylwio, przy okazji przepisów w tej książce, czy potrafi mi pani udzielić odpowiedzi na pytanie, jaką pojemność mają filiżanki, które autor podaje w tychże przepisach, bo przecież filiżanki są różnej wielkości, nie wiem jak to jest w Stanach? Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Basiu, w Stanach filiżanka, czyli 1 cup to niecala szklanka, ok. 240ml, Cieszę się, że książka się Pani podoba:-)Pozdrawiam:-)

   Usuń
  2. Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.

   Usuń
  3. Polecam zakup miarek amerykańskich które bazują na cups, można je dostać w prawie każdym sklepie. Może nawet ma pani takie w domu a nie zwróciła uwagi. Proszę sprawdzić miarki (do pieczenia/gotowania) w domu, często oprócz ml/oz są właśnie cups.

   http://images.okazje.info.pl/p/dom-i-ogrod/1269/th220/lacor-67007-measuring-cup-4-pcs-set-s-s-18-cr-.jpg

   http://images.kangoo.pl/63211290/02072201/large/miarka_tworzywa_komplet_3_dzbankow_z_miarka_0_25_0_5_1_l.jpg

   Usuń
  4. oczywiście mam takich miarek bardzo dużo, bo akurat mieszkam w Stanach:-) pozdrawiam

   Usuń
  5. Pani Sylwio,
   Gdzie Pani teraz mieszka?
   Pozdrawiam

   Usuń

Serdecznie dziękuję za wszystkie komentarze, porady i miłe słowa- czytam je z wielką radością:-) Więc piszcie, piszcie, piszcie...:-)))

Mój blog nie jest jednak tablicą ogłoszeń, więc proszę nie wrzucać linków do swoich stron i biznesów, bo będą one usuwane. Dziękuję.