Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

sobota, 16 lutego 2013

Książka "Pożegnaj się z nadwagą" Raymonda Francis i Michelle King

W zakładce "Książki o zdrowym żywieniu" chciałabym zaprezentować książki związane ze zdrowym odżywianiem, które przeczytałam i uważam za godne uwagi i polecenia. Będę systematycznie uzupełniać tą stronę i dodawać nowe tytuły, ponieważ uzbierało się ich już trochę:-)
 
Na początku drogi  - od odchudzania się do zmiany nawyków żywieniowych na stałę - książki i inne pomoce, jak np. strony internetowe czy blogi:-), wszystko co nakręca odpowiednio naszą psychikę na osiągnięcie zamierzonego celu - jest niezmiernie ważne i BARDZO potrzebne, a nawet konieczne.  
 
No więc przejdźmy do konkretów:-)

Jedną z pierwszych książek, która otworzyła mi szeroko oczy była książka "Pożegnaj się z nadwagą" Raymonda Francis i Michelle King. To, że pierwszy z autorów jest biochemikiem miało dla mnie istotne znaczenie, ponieważ w bardzo ciekawy sposób opisał działanie niektórych produktów na nasze zdrowie i reakcje jakie zachodzą w naszym organiźmie po ich spożyciu - na przykład po zjedzeniu białej mąki :-)
W swoim 6-tygodniowym programie odnowy komórkowej autor opisuje z jakich produktów trzeba zrezygnować i dlaczego, jak pozbyć się toksyn z organizmu i jak mogą one hamować proces odchudzania. Na końcu książki znajdują się przepisy na przykładowe dania.
 
Gdy czytałam tą książkę kilka lat temu, nie byłam absolutnie gotowa na zmiany, jakie są w niej proponowane! Przeczytałam ją jednak jednym tchem:-) Tak jak pisałam wcześniej, zaczęły mi się otwierać oczy, dowiedziałam się dokładniej dlaczego biała mąka jest taka szkodliwa, dlaczego nie powinniśmy jeść słodyczy czy pić mleka krowiego. Wszystko to już oczywiście wiedziałam wcześniej, ale sposób, w jaki zostało to tutaj przedstawione, zaczął do mnie bardziej przemawiać.
Coś się ruszyło w mojej świadomości:-)
 
Nie byłam gotowa na żadne zmiany, a nawet się trochę przestraszyłam, że wykluczając te wszystkie produkty z naszej diety, niewiele zostanie do jedzenia:-))) Pomyślałam wtedy, że nie dam rady... Książka wróciła na półkę, a ja zaczęłam szukać innych, łatwiejszych sposobów na początek:-)
 
Ziarenko zostało jednak zasiane i gdzieś w mojej podświadomości było już pragnienie, żeby kiedyś sobie poradzić z tym wielkim wyzwaniem.
 
 Teraz z przyjemnością zaglądam do tej książki, już mnie wcale nie odstrasza:-)
 
 

7 komentarzy:

 1. Hej, brzmi interesująco:) W księgarniach jest tak ogromna ilość książek o dietach, zdrowym odzywianiu, odchudzaniu itd., że fajnie wiedzieć, co ktos inny sądzi o danej książce, zanim się ją kupi. Będę czytać Twojego bloga, pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi miło, zapraszam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniały blog, polecam go znajomym, świetna pozytywna energia i pomoc w świadomości zdrowego stylu życia :-) dziękuję za inspirację, pozdrawiam... książkę nabędę i przestudiuję z wielką chęcią :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nadwaga to ciężka sprawa. Podziwiam osoby, które sobie z nią poradziły.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama byłam osobą otyłą i również postanowiłam coś z tym zrobić. W moim przypadku było to skorzystanie z oferty profesjonalnego cateringu dietetycznego. Skorzystałam z oferty firmy https://www.lightbox.pl/wroclaw która przygotowywała dla mnie zdrowe, odpowiednio zbilansowane dania (tylko dzięki nim pożegnałam się z nadwagą).

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za wszystkie komentarze, porady i miłe słowa- czytam je z wielką radością:-) Więc piszcie, piszcie, piszcie...:-)))

Mój blog nie jest jednak tablicą ogłoszeń, więc proszę nie wrzucać linków do swoich stron i biznesów, bo będą one usuwane. Dziękuję.