Powitanie

Witaj na moim blogu☼ Skoro już tu jesteś, pewnie interesujesz się zdrowym odżywianiem. Chętnie podzielę się z Tobą moją pasją i wiedzą. Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie ☼ Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów. Mam nadzieję, że miło spędzisz czas:-) Ściskam Cię serdecznie, Sylwia

środa, 13 lutego 2013

Migdały

Mimo wysokiej zawartości tłuszczu są jedną z najzdrowszych przekąsek i - wbrew pozorom - mogą być pomocne w traceniu wagi. Tłuszcz, który jest w migdałach to w 70% nienasycone kwasy tłuszczowe, które przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka chorób serca i raka.

Jedzone regularnie, migdały pomagają obniżyć poziom złego cholesterolu (LDL) i trójglicerydów, a podwyższyć poziom cholesterolu dobrego (HDL). Są także bogatym źródłem wapnia (28g migdałów = 80mg wapnia), fosforu, witaminy E (chroniącej nas przed chorobami układu krwionośnego i niekorzystnym wpływem wolnych rodników), witaminy B2, potasu i magnezu.

 
Warto kupować świeże, surowe, ekologiczne migdały. Czym mniej przetwarzane, tym oczywiście zdrowsze. Idealnie jest przechowywać je w lodówce, bo tak jak wszystkie pestki i orzechy, zawierają tłuszcze, które w nieodpowiednich warunkach jełczeją.
 
Garść orzechów dziennie jest nieocenionym dobrem dla naszego zdrowia, a także dla urody.